Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Części samochodowe kurierem

Sklepy, mechanicy, klienci indywidualni często zamawiają nowe lub używane części samochodowe przez internet. Przede wszystkim to narzędzie daje dostęp do różnych elementów, a także do atrakcyjnych cenowo ofert, co jest oczywiście niezwykle ważnym argumentem. Jest on również istotny przy wybieraniu, jakim kurierem wysłać części samochodowe. Poza kosztem niezwykle ważne jest to, by dotarły one do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Oczywiście warto na wstępie zaznaczyć, że przesyłka z częściami samochodowymi będzie traktowana jako niestandardowa, a jej bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od poprawnego zapakowania paczki zgodnie z zaleceniami przewoźników.

Jak nadać paczkę z częściami samochodowymi?

Przesłanie części samochodowych kurierem to obecnie najpopularniejszy i najpewniejszy sposób. Choć sam towar nie należy do standardowych, przewoźnicy skutecznie opracowali konkretne procedury. Dzięki nim dostarczają przesyłki od nadawców do odbiorców szybko i bez problemów. To ważne, szczególnie że wiele z tych przesyłek wymaga specjalnej obsługi ze względu na kształt, wymiary, specyfikę czy podatność na uszkodzenia. Kurierem wyślemy zderzak samochodowy, silnik, drzwi i wiele innych elementów. Po odpowiednim zapakowaniu zostaną przewiezione w taki sposób, by nie zostały uszkodzone w transporcie oraz by nie zagrażały innym przesyłkom. Niektóre części muszą być transportowane na palecie.

Jak zapakować części samochodowe?

Kurier części samochodowe przyjmuje po uprzednim zapakowaniu zgodnie z wytycznymi. Takie elementy auta jak skrzynia biegów czy silnik muszą zostać opróżnione ze wszelkich płynów, muszą być czyste i suche. Ze względu na wagę powinny być wysyłane na palecie. Warto zadbać o to, by zabezpieczyć narożniki i części ruchome, całość okleić taśmą bąbelkowa i streczową oraz przymocować do podstawy w taki sposób, by się nie przemieszczała. Po taką przesyłkę przyjedzie kurier specjalnym samochodem z windą lub samochodem i należy mu przygotować odpowiednio dużo miejsca na podjeździe. 

Części samochodowe kurierem bez kartonu

Wiele części samochodowych jest uznawanych za problematyczne elementy, ponieważ ze względu na wymiary i wagę wymagają specjalnej obsługi. Bardzo często nie jest również możliwe odpowiednie zapakowanie ich w karton. Takie części należy zabezpieczyć na palecie. 

Silnik samochodowy kurieremSilnik samochodowy Skrzynia biegów kurieremSkrzynia biegów Fotel samochodowy kurieremFotel samochodowy

 

Zobacz nasze ceny na przesyłki kurierskie.

 

Więcej informacji możesz znaleźć w Najczęściej zadawanych pytaniach FAQ