Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Eksport - tani kurier z Polski do Brazylii

Choć Brazylia jest państwem oddalonym od Polski o tysiące kilometrów, to relacje biznesowe oraz turystyczne są coraz mniej zauważalne. Kraj leżący w Ameryce Południowej to miejsce zamieszkania prawie 2 milionów Polaków, a eksport towarów z Polski do Brazylii jest coraz większy. To sprawia, że chętnie poszukujemy atrakcyjnych sposobów wysyłania paczek i najlepszą ofertę w tym zakresie mają firmy kurierskie.

Jak wysłać paczkę do Brazylii?

tanie_paczki_brazyliaSama procedura nadania paczki do Brazylii niewiele się różni od tej, której używamy, wysyłając przesyłki krajowe. Wystarczy wypełnić dedykowany formularz, w który wpisujemy podstawowe dane przesyłki takie jak waga i wielkość oraz wybieramy opcje dodatkowe. To właśnie te parametry stają się również podstawą do wyceny paczki do Brazylii. Warto również pamiętać o tym, że jesteśmy zobligowani przestrzegać przepisów celnych, które są zdecydowanie bardziej restrykcyjne niż te, które obowiązują na terenie Unii Europejskiej. Ze względu na politykę antynarkotykową celnicy bardzo mocno sprawdzają paczki, a za przewóz nielegalnych substancji grozi kara wieloletniego więzienia. Poza tym urzędnicy wymagają również, by przy wwożeniu do Brazylii kwot pieniężnych wyższych niż 10 tysięcy BRL oraz sprzętu elektronicznego i telefonu komórkowego zgłosić ten fakt do agencji celnej. Opłaty celne nie będą natomiast pobierane za produkty, których wartość nie przekracza 500 USD. Brazylia ogranicza również możliwość przesłania artykułów spożywczych. Muszą one być sygnowane przez kontrolę sanitarną. Oczywiście nie wolno również nadawać roślin i zwierząt bez specjalnego zezwolenia oraz produktów wykonanych ze skór i futer zwierzęcych.

Czego nie wolno wysyłać do Brazylii?

Jak w każdym innym kraju funkcjonuje lista towarów zabronionych w transporcie. Wynika ona z przepisów międzynarodowych, wewnętrznych danego kraju oraz wytycznych przewoźnika. Poza wymienionymi wyżej towarami nie wolno wysyłać do Brazylii artykułów niebezpiecznych i nielegalnych. Tu pojawią się więc wyroby alkoholowe, tytoniowe, bagaże, lekarstwa, przedmioty o wyjątkowej wartości, m.in. antyki, dzieła sztuki, złoto, platyna, kamienie szlachetne. Jeśli takie przedmioty zostaną wykryte na etapie kontroli, paczka może być wstrzymana bez możliwości zwrotu adresatowi poniesionych kosztów.

Ile kosztuje paczka do Brazylii?

Cena przesyłki do Brazylii jest uzależniona od wielu różnych parametrów. Najprościej dokonać wyceny w intuicyjnym formularzu, podając podstawowe dane i parametry paczki takie jak waga i wymiary. Istotny będzie również koszt opcji dodatkowych oraz rodzaj transportu, jakim paczka do Brazylii będzie podróżować. Oczywiście już na początku należy wziąć pod uwagę, że ta usługa jest droższa niż przesyłka krajowa czy też ta nadawana w Unii Europejskiej, ponieważ paczka musi pokonać tysiące kilometrów i przejść kontrolę celną.

Na cenę paczki do Brazylii wpływ mają jej wymiary oraz ciężar. Najtaniej będzie nadać kopertę z dokumentami, ale nie każdą rzecz w ten sposób można wysłać. Niektóre firmy w cennikach określają konkretne grupy gabarytowe. W efekcie warto w taki sposób przygotować paczkę, by wszystko zmieściło się w jak najmniejszym opakowaniu. Na pewno nie opłaca się przekraczać zalecanych przez przewoźników maksymalnych wymiarów paczki oraz pakować towar w opakowania niestandardowe.

Jak długo idzie paczka do Brazylii?

Najważniejszym elementem ceny paczki do Brazylii jest sposób jej wysyłki. Może ona być wysłana drogą lądowo-wodną (morską) lub też samolotem. Ta pierwsza opcja jest tańsza, ale bardziej czasochłonna. Ekspresowe przesyłki lotnicze gwarantują szybsze doręczenie paczki, ale ich cena będzie dużo wyższa. Priorytet czasu jest w tym wypadku niezwykle istotny. Warto pamiętać również o tym, by dodatkowo paczkę ubezpieczyć.

Jak wysłać paczkę do Brazylii?

Wysyłka paczki do Brazylii odbywa się za pomocą formularza online, w który wpisujemy wszystkie najważniejsze parametry przesyłki. Na tej podstawie zostanie przygotowana wycena oraz oszacowany prognozowany czas doręczenia. Niezwykle ważne będzie również odpowiednie przygotowanie paczki, by nic nie uszkodziło się w czasie transportu. Przesyłka musi również spełniać wymagania konkretnego przewoźnika. Po wybraniu odpowiedniej oferty wystarczy zapłacić za usługę, wydrukować specjalny międzynarodowy list przewozowy oraz czekać na przyjazd kuriera, który odbierze przesyłkę i dostarczy do odbiorcy. Drogę tę można śledzić w dedykowanym panelu.

Międzynarodowy list przewozowy to najważniejszy dokument, jaki musi mieć paczka do Brazylii. Trzeba go wydrukować w trzech egzemplarzach, a jeden z nich musi być podpisany przez nadawcę i dołączony do paczki. Drugi będzie dowodem nadania, a trzeci trafi do firmy kurierskiej. Międzynarodowy list przewozowy posiada unikalny numer identyfikujący daną przesyłkę. On również jest niezbędny do śledzenia aktualnego statusu realizacji zlecenia.

 

Wyceń paczkę do Brazylii na BrokerKurier.pl