Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Eksport - tani kurier z Polski do Stanów Zjednoczonych

usa_statua_wolnosci_przesylki_kurierskie Stany Zjednoczone to jeden z najważniejszych partnerów biznesowych Polski. Z drugiej strony to również dość liczne skupisko Polonii, a młodzi ludzie chętnie wyjeżdżają tam na studia czy do pracy. Ten trend na pewno będzie się umacniał, a zmienione przepisy wizowe już w krótkim czasie wpłyną na zainteresowanie rodaków wyjazdami za ocean. Z pewnością zwiększy się również ilość paczek do USA, a atrakcyjne oferty kurierskie doskonale będą odpowiadać na potrzeby klientów indywidualnych i firm. Już w tej chwili przewoźnicy różnymi drogami dostarczają koperty z dokumentami czy też paczki za ocean, a ceny usług są konkurencyjne. 

 

Ile kosztuje paczka do Stanów Zjednoczonych?

Na cenę przesyłki do USA ma wpływ kilka czynników. Przede wszystkim jest ona zależna od podstawowych parametrów paczki takich jak waga i wymiary oraz wybrane opcje dodatkowe. Niektóre z nich są płatne. W tym aspekcie najtańsza będzie wysyłka do Stanów Zjednoczonych koperty z dokumentami. Pomimo tego że tego typu przesyłki są tańsze, to warto pamiętać o tym, że przewoźnik może danej koperty nie przyjąć, jeśli towar będzie narażony na uszkodzenie, a nawet wtedy, gdy w kopercie znajdują się inne przedmioty niż papier. Warto również pamiętać o tym, że, wysyłając cenne rzeczy, najlepiej je dodatkowo ubezpieczyć. Cena paczki do USA obejmuje również koszty odprawy celnej. Więcej zapłacimy również za przesyłkę ekspresową i to jest opcja dla tych wszystkich, którym zależy na czasie. Taka paczka jest dostarczana w terminie 3-4 dni roboczych, a do tego czasu należy dodać również odprawy celne. Warto pamiętać o tym, że to na nadawcy spoczywa obowiązek zgromadzenia całej niezbędnej dokumentacji.

Co można wysłać do Stanów Zjednoczonych?

W Stanach Zjednoczonych mieszka ponad 9 milionów Polaków. Wiele naszych firm prowadzi również wymianę towarową z kontrahentami za oceanem, więc ilość nadawanych przesyłek do USA jest bardzo duża, a oferta firm kurierskich cieszy się zainteresowaniem klientów indywidualnych i biznesowych. Funkcjonalne narzędzia pozwalają w atrakcyjny sposób spersonalizować usługę, a eksport towarów do Stanów staje się coraz bardziej opłacalny. Najczęściej przy wysyłaniu paczki za ocean klienci decydują się na transport morski, który choć jest bardziej czasochłonny, to staje się korzystny cenowo. Ci, którym zależy na czasie, wybierają transport lotniczy.

Jak wysłać paczkę kurierem?

Tani kurier bez problemu przewiezie paczkę lub kopertę z dokumentami do Stanów Zjednoczonych. To najwygodniejsza i najpewniejsza opcja. Sam proces zamawiania kuriera polega na wypełnieniu funkcjonalnego formularza na stronie internetowej. W odpowiednich miejscach wpisuje się podstawowe parametry takie jak waga i wymiary oraz dane adresowe. Można również wybrać opcje dodatkowe, które często usprawniają usługę i dopasowują ja do konkretnych potrzeb. Na tej podstawie zostaną nam zaproponowane oferty różnych tanich kurierów wraz z cenami oraz prognozowanym czasem doręczenia. Po wybraniu tej najbardziej interesującej wystarczy opłacić usługę oraz wydrukować specjalny międzynarodowy list przewozowy, który jest konieczny przy nadawaniu paczki zagranicznej. Kurier odbiera od adresata przesyłkę oraz dostarcza ją do odbiorcy, a całą tę drogę można śledzić w dedykowanym panelu.

Paczka do Stanów Zjednoczonych musi przebyć długą drogę, więc czas transportu jest tu niezwykle ważnym argumentem. Najszybciej do odbiorców docierają przesyłki nadawane transportem lotniczym. Kurierzy rozróżniają również opcję standardową i priorytetową. W tej pierwszej czas oczekiwania może wynieść nawet dwa tygodnie. Priorytet może być dostarczony w ciągu kilku dni. Wiele oczywiście zależy od tego, do jakiego miasta wysyłamy paczkę. Warto jednak pamiętać, że przesyłka lotnicza priorytetowa będzie dość drogą usługą. Najdłużej odbiorca poczeka na paczkę nadaną drogą morską. Tu czas określany jest na 5-6 tygodni. To jednak najtańsza opcja.

Czego nie można wysyłać do Stanów?

Paczki do Stanów Zjednoczonych przechodzą bardzo wnikliwą odprawę celną. Warto więc dokładnie przestudiować, jakie towary mogą się w przesyłce znaleźć. Te restrykcje wynikają zarówno z przepisów międzynarodowych, nakazów wprowadzonych przez USA, jak i z wewnętrznych ograniczeń przewoźnika. Te ostatnie na przykład zakazują transportu żywności. W paczce do USA nie mogą znaleźć się narkotyki, przedmioty ostre, substancje niebezpieczne oraz łatwopalne. Nie wolno poza żywnością wysyłać również wyrobów tytoniowych oraz alkoholu.

 

Wyceń przesyłkę do Stanów Zjednoczonych na BrokerKurier.pl