Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Import - tani kurier ze Stanów Zjednoczonych do Polski

usa_statua_wolnosci_przesylki_kurierskieNiezmiennie Stany Zjednoczone są jednym z najpopularniejszych kierunków emigracji zarobkowej Polaków. Tam również wielu z nich się uczy, a nowe przepisy wizowe z pewnością jeszcze mocniej otworzą ten rynek. W USA mieszka ponad 9 milionów Polaków, którzy tworzą bardzo silną Polonię i utrzymują kontakty z rodzinami i przyjaciółmi. To właśnie oni często nadają paczki ze Stanów Zjednoczonych do kraju. Poza tym popularnością cieszą się również przesyłki biznesowe.

 

Ile kosztuje przesyłka z USA do Polski?

Na cenę paczki ze Stanów Zjednoczonych wpływ ma kilka czynników. Jest ona szacowana na podstawie podstawowych parametrów przesyłki, jakie wpisuje się w dedykowanym formularzu. Przede wszystkim będzie to waga i wymiary, a także wybrane opcje dodatkowe. Poza tym w przypadku przesyłek zagranicznych bardzo ważną składową ceny będzie również wybrany środek transportu, jakim paczka pojedzie do Polski. Najtańszy będzie transport morski, choć jest on najbardziej czasochłonny. Najdroższy – lotniczy i to w opcji priorytetowej, ale to najlepszy wybór dla tych, którym zależy na czasie. Warto pamiętać o tym, że wysyłka koperty z dokumentami będzie tańsza niż zwykłej paczki, ale nie każdą rzecz można w ten sposób wysłać. Na cenę przesyłki z USA do Polski będzie wpływać również sposób jej odbioru. Najczęściej klienci decydują się na odbiór we wskazanym punkcie lub też dostarczenie jej pod wskazany adres. Każda z tych opcji będzie wpływać oczywiście na cenę.

Jak długo czeka się na paczkę ze Stanów?

Okres oczekiwania na przesyłkę z USA jest uzależniony przede wszystkim od wybranego środka transportu, a także od różnych opcji dodatkowych. Na przykład usługa priorytetowa czy ekspresowa może być zrealizowana w ciągu kilku dni. Oczywiście taka możliwość jest dość droga. Najdłużej do Polski podróżują paczki wysyłane drogą morską i należy liczyć się z tym, że czas oczekiwania na nie to nawet półtora miesiąca. Do tego należy również dodać odprawy celne. Prognozowany termin doręczenia przesyłki przez taniego kuriera jest podawany przy wycenie usługi. To również jeden z tych argumentów, którymi kierujemy się, wybierając konkretną usługę i danego przewoźnika. Po wypełnieniu formularza, opłaceniu zlecenia i wydrukowaniu listu przewozowego to właśnie tani kurier odbierze od nas paczkę i zawiezie wprost do odbiorcy w Polsce, a drogę tę można śledzić w dedykowanym panelu. Jest to opcja bezpłatna.

Jak wysyłać paczki ze Stanów?

Istnieje szereg możliwości, aby wysłać szybko i tanio przesyłkę ze Stanów do Polski. Wiele z nich poznajemy przy wycenianiu paczki na stronie internetowej brokera. Tam widać, że różnice cenowe mogą być bardzo duże, a nie wszystkie firmy mają dostępne te opcje, na których nam zależy. Co istotne, szczególnie nadając paczki wartościowe, warto pomyśleć o ich dodatkowym ubezpieczeniu.

 

Wyceń paczkę ze Stanów Zjednoczonych na BrokerKurier.pl