Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Jak wysłać rower kurierem?

Rekreacyjne i profesjonalne aktywności na rowerze towarzyszą nam na co dzień, a ten środek lokomocji ma coraz większą rzeszę zwolenników. Tak jest taniej, ekologicznej i prozdrowotnie. W wielu wypadkach można również sprawniej poruszać się po mieście na jednośladzie. Sklepy internetowe kuszą atrakcyjnymi rowerami, a te pojazdy są również chętnie kupowane na różnego rodzaju aukcjach. Co za tym idzie, możemy stanąć przed dylematem, jak wysłać rower kurierem. Dzięki ofertom tanich kurierów zrobimy to bez problemu, a przewoźnik szybko i z troską o to, by nie uszkodzić specyficznej przesyłki, dostarczy ją do odbiorcy. Kluczem do tego, by dotarła w stanie nienaruszonym, jest przede wszystkim odpowiednie jej zapakowanie zgodnie z wytycznymi przewoźnika.

Jak zapakować rower?

Przygotowanie roweru do wysyłki może wydawać nieco skomplikowane, ale w praktyce nie jest trudne. Byłoby ideałem, gdybyśmy posiadali firmowy karton. Jeśli takiego nie mamy, można w sklepie stacjonarnym z rowerami zapytać, czy nie posiadają opakowania, w którym zmieści się nasz jednoślad. Przede wszystkim karton zapewnia przesyłce bezpieczeństwo, a także sprawia, że większość przewoźników przyjmie taką paczkę. Należy odkręcić przednie koło, pedały i kierownicę oraz ściągnąć siodełko z roweru. Te elementy muszą być dodatkowo zabezpieczone i warto owinąć je folią bąbelkową lub streczem. Należy szczególną uwagę zwrócić na elementy delikatne takie jak przerzutki i światełka, które są szczególnie narażone na uszkodzenia. Warto je zabezpieczyć styropianem lub zapakować w osobny karton. Poza tym wszystkie przestrzenie w kartonie muszą być wypełnione. Sprawdzają się dedykowane wypełniacze lub gazety.

Wysyłka roweru kurierem

Po zapakowaniu roweru należy karton owinąć folią streczową, a następnie całą przesyłkę dokładnie zważyć i zmierzyć. Te dane wpisujemy w formularzu zamówienia taniego kuriera i na tej podstawie oraz wybranych opcji dodatkowych otrzymujemy wycenę poszczególnych przewoźników. Najprościej i najtaniej jest wysłać rower kurierem. To również gwarancja, że przewoźnik dostarczy przesyłkę w stanie nienaruszonym nawet wtedy, gdy nie będzie się ona mieścić w zalecanym standardzie. Przewoźnicy dokładają starań, by dostarczyć rower, gdziekolwiek chcemy w atrakcyjnej cenie i w najkrótszym możliwym czasie. 

 

Zobacz nasze ceny na przesyłki kurierskie.

 

Więcej informacji możesz znaleźć w Najczęściej zadawanych pytaniach FAQ