Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Eksport - tani kurier z Polski do Kanady

kanada-import-eksport-tanim-kurierem Kanada to jeden z najważniejszych krajów, z którymi łączą Polskę relacje gospodarcze. Z drugiej strony to tam mieszka wielu Polaków, którzy utrzymują stałe relacje z rodziną czy przyjaciółmi w Polsce. Paczki do Kanady stają się podstawą działalności bardzo wielu przedsiębiorstw, a przesyłki kurierskie pozwalają nie tylko pozyskiwać nowych klientów i się rozwijać, ale również są wyrazem profesjonalizmu. Dlatego właśnie oferta przewoźników jest bardzo szeroka i można ją bez problemu dopasować do swoich faktycznych potrzeb. Żeby zamówić kuriera, sprawdzić, ile idzie paczka do Kanady oraz wycenić ją, wystarczy wypełnić intuicyjny formularz online, w który wpisuje się podstawowe parametry paczki.

Ile idzie paczka do Kanady?

Zamówienie kuriera przez formularz na stronie internetowej niewątpliwie ułatwia i przyspiesza całą procedurę. Z drugiej strony daje dostęp do szeregu różnych ofert najlepszych przewoźników. W zależności od wybranego środka transportu przesyłka do Kanady będzie podróżować od 3-5 dni roboczych do kilku tygodni. W tej pierwszej opcji przesyłki lotnicze oczywiście oszczędzają czas, ale są też droższe. Warto do prognozowanego czasu doręczenia doliczyć również kilka dni na niezbędne odprawy celne. Do przesyłki należy dołączyć dokumenty niezbędne do odprawy celnej (upoważnienie, fakturę, dokumenty firmy lub skan dowodu osobistego).

Jak wysłać paczkę do Kanady?

Wysłanie paczki do Kanady jest równie proste jak nadanie paczki krajowej. Wszystkie formalności wykonuje się online. Jest to o tyle wygodne, że bez wychodzenia z domu mamy dostęp do ofert najważniejszych kurierów i możemy je szybko porównać. Oczywiście paczki do Kanady będą przechodzić odprawę celną i są objęte większymi restrykcjami niż te nadawane w kraju. Przed spakowaniem przesyłki należy zapoznać się z listą towarów zakazanych w transporcie. Wynika ona z przepisów międzynarodowych, ograniczeń wprowadzonych przez Kanadę oraz regulaminów samych przewoźników. Na pewno nie wolno wysyłać papierosów, alkoholu, narkotyków. Poza tym ograniczenia obejmują opakowania w aerozolu, perfumy czy pieniądze. Nie wysyła się także żywności, w tym przetworów mięsnych, rybnych i słodyczy, a także skór z dzikich zwierząt i poroża. Kategorycznie niedozwolone jest także przewożenie lekarstw (w tym również suplementów diety i medykamentów bez recepty) i roślin. Osobnym rozdziałem jest wysyłka do Kanady paczek z dziełami sztuki. Dopuszcza się nadanie obrazów, rzeźb i antyków pod warunkiem okazania zezwolenia konserwatora zabytków lub oświadczenia ze zdjęciem eksportowanej rzeczy.

Ile kosztuje paczka do Kanady?

Cenę paczki do Kanady można sprawdzić, wypełniając formularz zamówienia na stronie internetowej. Przede wszystkim w odpowiednie miejsca wpisuje się dane adresowe oraz wagę i wymiary paczki. To te elementy będą przede wszystkim wpływać na cenę usługi. Poza tym można wybrać również opcje dodatkowe takie jak na przykład ubezpieczenie. W praktyce najtańsza jest wysyłka kopert z dokumentami do Kanady, choć nie wszystkie rzeczy można w ten sposób wysłać. Opłaca się jednak w taki sposób zapakować paczkę, by była ona jak najmniejsza. Oczywiście nie zapominając o odpowiednich zabezpieczeniach, by zawartość paczki dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Należy również opisać zawartość paczki do Kanady lub dołączyć faktury proforma. Jest to niezbędne do odprawy celnej.

Po wpisaniu parametrów, danych adresowych oraz wybraniu opcji dodatkowych otrzymamy oferty różnych kurierów z cenami oraz prognozowanym terminem doręczenia paczki. Po wybraniu najatrakcyjniejszej opcji płacimy za usługę, drukujemy list przewozowy i kompletujemy niezbędne dokumenty. Następnie oczekujemy na przyjazd kuriera, który dostarczy paczkę do odbiorcy, a jej drogę można śledzić w dedykowanym panelu.

 

Wyceń paczkę do Kanady, korzystając z BrokerKurier.pl

Zobacz też Import tanim kurierem z Kanady do Polski