Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Import - tani kurier z Kanady do Polski

kanada-import-eksport-tanim-kurierem Współpraca między firmami a także relacje rodzinne czy przyjacielskie, a w nawet zakupy w sklepie internetowym sprawiają, że zwiększa się ilość paczek z Kanady do Polski. Obecnie wysyłka i związana z nią odprawa celna nie są skomplikowane, a wszystkich formalności można dokonać, wypełniając formularz na stronie internetowej. To również doskonałe narzędzie, aby zrobić wycenę paczki z Kanady oraz sprawdzić, ile potrwa samo doręczenie.

Import towarów z Kanady

Relacje biznesowe między Kanadą a Polską rozwijają się bardzo dobrze, a liczna Polonia sprawia, że ilość paczek wysyłanych z tego kraju też z roku na rok jest coraz większa. Stąd zainteresowanie tym rynkiem firm kurierskich, które przygotowują oferty doskonale dopasowane do potrzeb nadawców i odbiorców. Import w celach gospodarczych jest związany z przepisami celnymi i wymaga złożenia stosownej deklaracji bez względu na wartość towaru. W przypadku importu w celach prywatnych podatki oraz opłaty celne będą uzależnione od wartości zakupu.

Ile idzie przesyłka z Kanady do Polski?

Termin doręczenia przesyłki z Kanady do odbiorcy w Polsce będzie uzależniony przede wszystkim od wyboru środka transportu. Warto podkreślić, że ten element będzie również wpływał na cenę usługi kurierskich. Transport morski jest zdecydowanie tańszy, ale czasochłonny i odbiorca na paczkę będzie czekać około 3-6 tygodni, zależnie od tego, z którego miejsca w Kanadzie ma płynąć nasz ładunek, a także jaką drogę z portu do miejsca zamieszkania odbiorcy musi pokonać. Ci, którym zależy na czasie, chętnie wybierają transport lotniczy paczek z Kanady. W opcjach ekspresowych zajmuje on około 2-3 dni, a w standardzie do 10-12 dni. Oczywiście transport lotniczy (szczególnie w wersji ekspresowej) jest zdecydowanie droższy.

Cennik paczki z Kanady

Propozycje cen różnych kurierów wyświetlają się po wpisaniu podstawowych danych w odpowiednie miejsca formularza online. Będą one wynikać zarówno z parametrów przesyłki, jak i wybranych opcji dodatkowych i konkretnego transportu. Z analizy cenników wynika, że najtańsza jest wysyłka koperty z dokumentami z Kanady, choć warto pamiętać o tym, że nie wszystko w ten sposób możemy nadać. Poza tym większość firm stosuje wagę gabarytową przy wycenie paczek. Tym samym opłaca się pakować towar w jak najmniejszy karton, dbając również o odpowiednie zabezpieczenie przed możliwymi uszkodzeniami. Po wpisaniu danych i przeanalizowaniu ofert różnych firm wystarczy zapłacić za usługę, wydrukować list przewozowy i czekać na przyjazd kuriera, który odbierze przesyłkę i dostarczy do odbiorcy.

 

Wyceń paczkę z Kanady na BrokerKurier.pl

Zobacz też Eksport paczek tanim kurierem z Polski do Kanady