Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Eksport - tani kurier z Polski do Malezji

Malezja jest krajem dla nas egzotycznym i najczęściej kojarzonym z wyjazdami urlopowymi. Rośnie jednak współpraca gospodarcza między naszymi krajami a wraz z nią ilość wysyłanych paczek do Malezji. Tani kurierzy dostarczają przesyłki biznesowe i prywatne szybko i rzetelnie, choć, biorąc pod uwagę ilość kilometrów, jakie przesyłka musi pokonać, to z pewnością trzeba będzie na nią poczekać.

Jak wysłać paczkę do Malezji?

malezia-import-eksport-kurierski-flaga W paczce do Malezji można wysłać dokumenty, prezenty czy towary handlowe. Kurier dostarcza je w trybie standardowym lub priorytetowym, a te dwa aspekty wpływają zarówno na czas realizacji usługi, jak i jej cenę. Poza bardzo starannym zapakowaniem przesyłki, by nie uległa uszkodzeniu na żadnym etapie transportu, warto również zapoznać się z listą towarów zabronionych. Wynika ona bezpośrednio z przepisów międzynarodowych, choć oczywiście ważne są również wewnętrzne przepisy konkretnej firmy kurierskiej. W paczce do Malezji nie mogą się znaleźć towary niebezpieczne, które mogą zagrażać zdrowiu lub życiu kuriera oraz bezpieczeństwu innych paczek. Wśród substancji niebezpiecznych znajdują się na przykład środki chemiczne. Kurier nie przywiezie również towarów nielegalnych takich jak narkotyki czy broń. Warto zadbać również o konkretne oznaczenie paczek, by były na przykład przewożone w odpowiedniej pozycji. 

Ile kosztuje paczka do Malezji?

Kurierzy do Malezji przewożą zarówno małe przesyłki, jak i duże paczki, które muszą być specjalnie przygotowane do transportu. Wiele z nich jest odbieranych i dostarczanych w systemie burta-burta lub rampa-rampa. Wówczas kurier korzysta z wózka widłowego i potrzebuje odpowiednio dużo miejsca na podjeździe, by mógł podjechać samochód z podnośnikiem lub windą. Najczęściej ciężkie i duże przesyłki do Malezji nadawane są przez transport frachtowy, który łączy różne środki transportu. Jeśli korzysta się ze statków, można liczyć się z tym, że koszty będą niższe, ale z drugiej strony taka przesyłka będzie zdecydowanie dłużej jechać do odbiorcy.

Na cenę paczki do Malezji wpływają przede wszystkim podstawowe parametry, jakie wpisuje się w formularz zamówienia - czyli waga i wymiary. Poza tym ważne są również wybrane opcje dodatkowe oraz rodzaj transportu. Po wpisaniu tych danych oraz adresów nadawcy i odbiorcy otrzymujemy wycenę usługi przygotowaną przez różne firmy kurierskie. W praktyce najtaniej będzie wysłać kopertę z dokumentami, choć nie każdą rzecz można w ten sposób nadać. Większość kurierów określa przy wycenie wagę gabarytową, więc opłaca się zapakować przesyłkę w jak najmniejszy karton, który oczywiście będzie spełniał wytyczne przewoźnika. Koniecznie w liście przewozowym musi znaleźć się opis zawartości paczki, który będzie zgodny z dołączoną do niej fakturą. Będzie ona potrzebna przy formalnościach celnych.

Ile idzie paczka do Malezji?

Czas doręczenia przesyłki do Malezji podobnie jak cena usługi jest związany z wybranym rodzajem transportu. Najszybciej do odbiorcy dotrze paczka lotnicza – szczególnie priorytetowa. Może ona znaleźć się na miejscu nawet w ciągu jednego dnia. Przesyłki ekonomiczne do Malezji zazwyczaj doręczane są po tygodniu od nadania. Oczywiście za szybką realizację zleceń trzeba więcej zapłacić. Transport morski będzie zdecydowanie tańszy, ale też dużo wolniejszy. Odbiorca w Malezji na paczkę z Polski może czekać nawet kilka tygodni.

Wszystkie formalności związane z wysyłką paczki do Malezji wymagają jedynie dostępu do Internetu, a zamówienie kuriera odbywa się przez funkcjonalny formularz. Po wpisaniu danych i wybraniu dodatkowych opcji otrzymamy oferty kurierów wraz z cenami i prognozowany czasem doręczenia. Wystarczy następnie wybrać odpowiednią propozycję, zapłacić za usługę i wydrukować list przewozowy. Ostatecznie kurier odbierze paczkę i zawiezie prosto do odbiorcy. 

 

Zobacz, ile kosztuje paczka do Malezji na brokerkurier.pl

Podobne tematy: Import - tani kurier z Malezji do Polski