Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Import - tani kurier z Malezji do Polski

Malezja jest krajem oddalonym od Polski o kilka tysięcy kilometrów. Z roku na rok rośnie jednak wymiana towarowa pomiędzy krajami, a oferta kurierów skutecznie marginalizuje usługi tradycyjnej poczty. Paczki z Malezji są wysyłane przez klientów indywidualnych i biznesowych, a także stają się podstawą wymiany towarowej między krajami. Bez problemu można usługi najlepszych przewoźników dopasować do swoich potrzeb.

Jak wysłać paczkę z Malezji?

malezia-import-eksport-kurierski-flaga Tak jak w przypadku innych przesyłek najprościej jest wysłać paczkę z Malezji kurierem, korzystając z formularza zamówienia online. Warto pamiętać, że w ten sposób można również wycenić usługę i zobaczyć, za ile kosztuje paczka z Malezji u danego przewoźnika, a także jaki jest prognozowany czas doręczenia. Wystarczy w dedykowane pola formularza wpisać wagę i wymiary paczki, wybrać opcje dodatkowe, jeśli ich potrzebujemy, a także rodzaj transportu. Te wszystkie elementy wpływają na to, ile zapłacimy za usługę. Kurierzy podkreślają, że najtańsza jest wysyłka koperty z dokumentami z Malezji, choć nie zawsze można z takiej usługi skorzystać. Biorąc pod uwagę wagę gabarytową, niezwykle istotne będzie również takie zapakowanie przesyłki, by karton był jak najmniejszy i oczywiście wpisywał się w wytyczne przewoźnika.

Paczka z Malezji do Polski musi być odpowiednio przygotowana do drogi. Z pewnością trzeba zwrócić uwagę na sposób zapakowania. Przesyłka będzie często przepakowywana, a podczas drogi będzie narażona na różne uszkodzenia. Wszystkie rzeczy powinny być zabezpieczone, a paczka, która wymaga specjalnej obsługi, oznaczona symbolami. Przy pakowaniu przesyłki z Malezji należy również zapoznać się z listą towarów zabronionych w transporcie. Wynika ona bezpośrednio z międzynarodowych przepisów oraz wytycznych konkretnego przewoźnika. Przede wszystkim nie wolno pakować towarów nielegalnych, substancji niebezpiecznych, które mogą zagrozić życiu i zdrowiu kuriera oraz bezpieczeństwu innych paczek. Do listu przewozowego warto dołączyć fakturę z wyszczególnionymi produktami, które są w paczce. Ułatwi to procedurę celną.

Ile kosztuje paczka z Malezji?

Cenę paczki z Malezji oraz prognozowany czas doręczenia poznamy w momencie wypełniania formularza zamówienia. Na te dwie ważne dla nadawców i odbiorców rzeczy wpływ będzie mieć przede wszystkim wpływ rodzaj wybranego transportu. Zdecydowanie tańszą opcją jest skorzystanie z drogi morskiej. To jednak opcja dla tych, którym się nie spieszy, bo na taką paczkę z Malezji odbiorca będzie czekać nawet kilka tygodni. Zdecydowanie szybciej zostanie dostarczona przesyłka nadana transportem lotniczym. W opcji ekspresowej może być u odbiorcy nawet następnego dnia, a w standardzie podróżuje około tygodnia. Oczywiście wiele zależy również od tego, skąd i do jakiego miasta wysyłamy paczkę. Warto również dodatkowo paczkę ubezpieczyć. To jedna z najczęściej wybieranych opcji dodatkowych, która także wpływa na cenę usługi.

 

Wyceń paczkę z Malezji na brokerkurier.pl

Podobne tematy: Eksport - tani kurier z Polski do Malezji