Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Eksport - tani kurier z Polski do Pakistanu

pakistan-import-eksport-paczek-kurierskich Pakistan to kraj oddalony od Polski o wiele tysięcy kilometrów. Z roku na rok rośnie jednak współpraca biznesowa między państwami i coraz częściej nadawane są również przesyłki klientów indywidualnych. Tani kurierzy także w tej materii stają się bardzo atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnej poczty. Zarówno paczki biznesowe, jak i prywatne muszą być odpowiednio przygotowane do drogi. Warto mieć również świadomość tego, jakich towarów nie wolno wysyłać oraz jak przygotować paczkę do Pakistanu, by dotarła ona do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Aby poznać wycenę usługi oraz przewidywany termin doręczenia, wystarczy wypełnić funkcjonalny formularz na stronie internetowej. 

 

Jak wysłać paczkę do Pakistanu?

Paczka do Pakistanu zostanie poddana kontroli celnej. Zostanie sprawdzone to, czy towary są zgodne z obowiązującymi przepisami, które kontroluje Urząd Celny. Po drugie, cała procedura wydłuża czas doręczenia przesyłki. Przepisy celne nie różnią się zasadniczo od tych, które funkcjonują w innych krajach. Przy pakowaniu przesyłki warto również wziąć pod uwagę restrykcje danego przewoźnika. Warto podkreślić, że na teren Pakistanu nie można wysyłać nawet najmniejszej ilości narkotyków. Grozi za to długotrwałe więzienie, a nawet kara śmierci. Poza tym w paczce nie mogą się znaleźć broń, amunicja, substancje wybuchowe, trujące, przedmioty o charakterze pornograficznym oraz leki psychotropowe. Dodatkowej deklaracji celnej wymaga również wwożenie na teren Pakistanu gotówki większej niż 10 tysięcy USD (lub równowartość tej kwoty). Przepis międzynarodowe wprowadzają również ograniczenia w zakresie przewozu roślin, zwierząt, wyrobów alkoholowych, tytoniowych i lekarstw. Wymagane są odpowiednie pozwolenia lub funkcjonują ograniczenia ilościowe.

Ile kosztuje paczka do Pakistanu?

Paczka do Pakistanu z Polski będzie narażona na szereg niesprzyjających okoliczności, które mogą wpływać na jej bezpieczeństwo. Warto więc w odpowiedni sposób zapakować całą przesyłkę, aby zminimalizować samo ryzyko uszkodzenia oraz dodatkowo ubezpieczyć paczkę. Ta opcja z pewnością wpłynie również na wycenę całej usługi. Sam koszt przesyłki do Pakistanu najlepiej jest sprawdzić, korzystając z praktycznego formularza zamówienia. Po wpisaniu podstawowych danych adresowych oraz parametrów takich jak waga i wymiary zostaną przestawione oferty najlepszych tanich kurierów wraz z cenami oraz prognozowanym czasem doręczenia. Koszt będzie również zależny od wybranych opcji dodatkowych oraz zadeklarowanego środka transportu. Zdecydowanie taniej będzie nadać paczkę do Pakistanu drogą morską, ale jest to czasochłonna opcja. Droższe są przesyłki lotnicze. Warto również w taki sposób przygotować i nadać paczkę, by jej cena okazała się jak najniższa. Można na przykład odpowiednio ją zapakować w jak najmniejszy karton. Opłaca się również nadawać koperty z dokumentami, choć nie każdą rzecz w ten sposób można wysłać.

Ile idzie paczka do Pakistanu?

Na czas dostarczenia paczki do Pakistanu niewątpliwie wpływ ma wybrany środek transportu. Droga lądowo-morska, choć tańsza, wiąże się z kilkutygodniowym oczekiwaniem na przesyłkę. Ci wszyscy, dla których czas jest priorytetem, decydują się więc na transport lotniczy. Zdarza się w opcjach priorytetowych, że taka paczka doręczana jest pod wskazany adres w ciągu tygodnia. Poza tym na czas realizacji zlecenia wpływa również sam sposób pracy firmy kurierskiej oraz to do jakiego miejsca w Pakistanie nadajemy przesyłkę.

Wysyłka paczki do Pakistanu

Sama procedura nadania paczki do Pakistanu niczym się nie różni od standardowych opcji. Wystarczy wypełnić online formularz zamówienia, który jest również funkcjonalną wyceną usługi. W dedykowane miejsca wpisuje się podstawowe dane adresowe, wagę i wymiary przesyłki. Można również na tym etapie wybrać opcje dodatkowe takie jak na przykład ubezpieczenie czy pobranie oraz oczywiście rodzaj transportu. W efekcie otrzymamy szereg propozycji różnych tanich kurierów z ceną oraz prognozowanym terminem doręczenia. Po wybraniu konkretnej oferty wystarczy opłacić usługę, wydrukować międzynarodowy list przewozowy – dokument, dzięki któremu paczka może dotrzeć do odbiorcy w Pakistanie. Po przesyłkę przyjedzie kurier, a całą jej drogę do odbiorcy można śledzić na funkcjonalnym panelu.

 

Wyceń paczkę do Pakistanu, korzystając z brokerkurier.pl

Zobacz też: Import - tani kurier z Pakistanu do Polski