Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Import - tani kurier z Pakistanu do Polski

Pakistan jest krajem, z którym łączy nas coraz aktywniejsza wymiana towarowa zarówno od klientów biznesowych, jak i prywatnych. To atrakcyjne państwo, który staje się nowym rynkiem zbytu, na produkty stamtąd importowane stają się podstawą działalności wielu polskich firm. Tani kurierzy z Pakistanu dostarczają więc paczki biznesowe i te nadawane przez klientów indywidualnych oraz dokładają starań, by dotarły one do odbiorców w stanie nienaruszonym i w jak najkrótszym czasie. Ten drugi parametr jest zależny od wyboru rodzaju transportu, co niewątpliwie wpływa na cenę. Szczegółową wycenę natomiast można sprawdzić, wypełniając intuicyjny formularz na stronie internetowej.

Czego nie wolno wysyłać z Pakistanu?

pakistan-import-eksport-paczek-kurierskich Analogicznie do paczek wysyłanych z każdego kraju spoza strefy UE każda przesyłka z Pakistanu będzie podlegać odprawie celnej, a także stosownym opłatom. Najczęściej z tego państwa do Polski importowane są poliacetale i pozostałe poliestry, poliwęglany, żywice epoksydowe, alkidowe w formach podstawowych; skóry; tkaniny bawełniane, tkane; tkaniny z włókien chemicznych; artykuły konfekcjonowane; odzież; artykuły i dodatki odzieżowe. W większości wypadków są one transportowane w kontenerach lub drobnicą i za obsługę zlecenia odpowiadają spedytorzy. Tani kurierzy dostarczają z Pakistanu paczki, które również podlegają odprawie celnej, a sama wysokości opłaty jest uzależniona od rodzaju wysyłanego towaru. Na przykład podatku VAT nie zapłacimy za przesyłki, których wartość nie przekracza 22 euro, rzeczy, które są próbką konsumencką, a jej wartość nie przekracza 45 euro lub też są oznaczone jako prezent. Wtedy odbiorca otrzymuje je bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Oczywiście w paczce z Pakistanu nie mogą się znaleźć towary zabronione w transporcie. Takie ograniczenia wprowadzają przepisy międzynarodowe oraz wewnętrzne restrykcje danej firmy kurierskiej.

Ile kosztuje paczka z Pakistanu?

Na cenę paczki z Pakistanu wpływ ma kilka czynników. Przede wszystkim będą to podstawowe parametry takie jak waga czy też wymiary. To właśnie je i dane adresowe wpisujemy w odpowiednie miejsca formularza zamówienia, który wypełniamy online. Warto zwrócić uwagę, że najtaniej będzie wysłać kopertę z dokumentami, ale nie każdą rzecz w ten sposób możemy nadać. Wiele firm kurierskich operuje kryterium wagi gabarytowej i w związku z tym klientom opłaca się w taki sposób pakować towary, by mieściły się one w jak najmniejszym kartonie. Cena paczki z Pakistanu będzie również uzależniona od wybranych opcji dodatkowych. Wśród nich najpopularniejszą jest ubezpieczenie, które dodatkowo chroni zawartość przesyłki w czasie drogi. Podstawowym elementem, który będzie wpływać na koszty będzie także wybór środka transportu. Paczki wysyłane drogą morską będą tańsze niż te lotnicze, ale czas ich doręczenia będzie zdecydowanie dłuższy.

 

Wyceń paczkę do Pakistanu, korzystając z brokerkurier.pl

Zobacz też: Eksport - tani kurier z Polski do Pakistanu