Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Eksport - tani kurier z Polski do Tajwanu

Tajwan staje się coraz ważniejszym partnerem gospodarczym Polski. Rośnie ilość przesyłek nadawanych zarówno przez klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Atrakcyjne stają się także ceny usług kurierskich do Tajwanu, a szybkie terminy realizacji zleceń pozwalają planować zakupy, eksport oraz wymianę towarową. Żeby poznać cenę usługi, wystarczy wypełnić funkcjonalny formularz na stronie internetowej.

Jak wysłać paczkę do Tajwanu?

tani kurier taiwanChoć Tajwan jest krajem odległym i odmiennym kulturowo, to jego rozwój gospodarczy sprawia, że staje się niezwykle ciekawym rynkiem. Kurierzy coraz częściej dostarczają również paczki do Tajwanu i ta oferta staje się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych usług pocztowych. Dzięki firmom kurierskim można wysłać paczkę do dużych miast takich Tajpej (stolica kraju), Nowe Tajpej, Kaohsiung, Taizhou czy Tainan, jak i do mniejszych miasteczek i wsi. W tym drugim przypadku należy wziąć pod uwagę, że czas doręczenia będzie dłuższy.

Przed wysłaniem paczki do Tajwanu warto ją odpowiednio przygotować. Będzie narażona na szereg zdarzeń, a z drugiej strony nie mogą się w niej znaleźć towary zabronione w transporcie. Przesyłka przejdzie odprawę celną i choć przepisy tego kraju nie są mocno restrykcyjne, to jednak warto wiedzieć, czego nie wolno pakować. Za złamanie przepisów grożą kary grzywny, a za wysyłkę narkotyków grozi wieloletnie więzienie, a nawet kara śmierci. Towary zabronione na Tajwanie to wspomniane narkotyki oraz materiały wybuchowe, substancje łatwopalne, broń, amunicja. Nie wolno wysyłać również materiałów pornograficznych oraz niezgodnych z tamtejszą propagandą. Niektóre towary mogą być przewożone pod określonymi warunkami. Należy koniecznie zgłosić przewóz drogich przedmiotów kamer, aparatów fotograficznych czy telefonów komórkowych. Lista towarów zabronionych może być również uzależniona od wewnętrznych przepisów danego przewoźnika.

Ile idzie paczka z Polski do Tajwanu?

Paczka do Tajwanu z Polski musi pokonać kilka tysięcy kilometrów. Będzie często przepakowywana i narażona na uszkodzenia. Dlatego należy ją odpowiednio zabezpieczyć przed transportem. A ten jest złożony i z pewnością nie należy do ekspresowych. Paczki do Tajwanu można nadać transportem drogowo-morskim. To tańsza opcja, ale czasochłonna i na przesyłkę odbiorca będzie czekać kilka tygodni. Droższa lotnicza opcja jest natomiast szybsza. Można ją nadać drogą standardową lub ekspresową (priorytetową). Najczęściej przesyłka jest doręczana w ciągu 7 dni.

Cennik paczki do Tajwanu

Na cenę przesyłki do Tajwanu ma wpływ kilka czynników. Najlepiej jest skorzystać z funkcjonalnego formularza i w ten sposób wycenić usługę. Przede wszystkim głównym parametrem będą waga i wymiary paczki, wybrane opcje dodatkowe – w tym także usługa ekspresowa. Tu oczywiście niezwykle ważny będzie kompromis pomiędzy ceną a czasem realizacji usługi. Większość kurierów przy wycenie stosuje grupy gabarytowe, które określają zakres wagowy i wymiarów przesyłki. By usługa była jak najtańsza, warto paczkę pakować w jak najmniejszy karton i przede wszystkim zmieścić się w maksymalnych parametrach wskazanych przez przewoźnika.

 

Wyceń paczkę do Tajwanu na BrokerKurier.pl

Zobacz też: Import - tani kurier z Tajwanu do Polski