Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Import - tani kurier z Tajwanu do Polski

Tajwan w dalszym ciągu jest dla nas odległym i nieco egzotycznym krajem, choć coraz więcej rzeczy jest tam produkowanych i polscy przedsiębiorcy coraz chętniej współpracują z tamtejszymi firmami. Rośnie ilość paczek z Tajwanu do Polski, a tani kurierzy oferują atrakcyjne ceny oraz relatywnie szybkie doręczenia. Najczęściej towary biznesowe wysyłane są drobnicą i wtedy korzysta się w usług spedytorów, którzy pomagają załatwić wszystkie niezbędne formalności i przejść konieczne odprawy celne.

Jak wysłać paczkę z Tajwanu?

tani kurier taiwanTajwan od Polski dzieli kilka tysięcy kilometrów. Paczka kurierska niezależnie od tego, czy jest to koperta z dokumentami czy też standardowa przesyłka, również musi tę drogę pokonać, wykorzystując transport lądowo-morski lub lotniczy. Oferta tanich kurierów jest bardzo atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnej poczty. Co istotne, żeby nadać przesyłkę z Tajwanu wcale nie trzeba wychodzić z domu, ponieważ całą procedurę można wykonać, wykorzystując funkcjonalny formularz zamówienia na stronie internetowej. On daje również informacje o ofercie najpopularniejszych przewoźników, stanowi wycenę usługi oraz określa prognozowany czas doręczenia. Paczka z Tajwanu będzie podróżować do Polski nawet przez kilka tygodni, będzie podlegać wielu przeładowaniem i odprawie celne. Należy ją związku z tym w taki sposób zapakować i zabezpieczyć, aby towary nie uległy uszkodzeniu.

Ile kosztuje paczka z Tajwanu?

Na cenę paczki z Tajwanu niewątpliwie wpływać będzie kilka czynników. Przede wszystkim będą to podstawowe parametry takie jak waga i wielkość przesyłki. Te dane wpisujemy w dedykowane pola formularza zamówienia. Już na tym etapie widać, że zdecydowanie tańsza będzie wysyłka koperty z dokumentami, choć oczywiście nie każdy towar w ten sposób można dostarczać. Poza parametrami podaje się również dane adresowe i można wybrać również opcje dodatkowe. Większość z nich jest płatnych, a klienci najczęściej wybierają ubezpieczenie, szczególnie wtedy gdy wysyłają do Polski wartościowe rzeczy. Ważnym elementem wyceny paczki z Tajwanu jest również wybór środka transportu. Przesyłki wysłane drogą morską będą tańsze niż lotnicze. Natomiast czas ich doręczenia będzie zdecydowanie dłuższy. Po wpisaniu wszystkich parametrów zostaną zaproponowane oferty poszczególnych przewoźników. Wystarczy wybrać tę najbardziej inspirującą, opłacić usługę i wydrukować w trzech egzemplarzach międzynarodowy list przewozowy. Jedną kopię nadawca podpisuje i zostaje ona przyczepiona do paczki. Druga zostaje u nadawcy w formie dowodu nadania przesyłki, a trzecia trafia do firmy kurierskiej. Potem czekamy już na przyjazd kuriera, który odbierze paczkę i dostarczy ją do odbiorcy. Tę drogę można śledzić w specjalnym module na stronie internetowej.

Jak długo idzie paczka z Tajwanu do Polski?

Warto pamiętać o tym, że towary, jakie sprowadzamy z Tajwanu, podlegają opłatom celnym analogicznie do pozostałych krajów nienależących do UE. Najczęściej importowane są produkty chemiczne, metalowe, narzędzia ręczne i maszynowe. Wysokość cła będzie zależna od rodzaju towaru. Warto również pamiętać, że w paczce z Tajwanu nie mogą znaleźć się rzeczy niedozwolone w transporcie międzynarodowym, nielegalne i te, które mogą zagrozić bezpieczeństwu kuriera i innych paczek. Na czas doręczenia wpływ będzie miał przede wszystkim rodzaj wybranego transportu. Najdłużej - bo nawet 6 tygodni możemy czekać na paczkę z Tajwanu, która podróżuje transportem morskim. Zdecydowanie szybciej w Polsce będzie przesyłka lotnicza. Trzeba jednak pamiętać, że jest to usługa zdecydowanie droższa.

 

Wyceń paczkę do Tajwanu na BrokerKurier.pl

Zobacz też: Eksport - tani kurier z Polski do Tajwanu