Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Eksport - tani kurier z Polski do Tunezji

Większości Polaków Tunezja kojarzy się z atrakcyjnymi urlopami pełnymi słońca, pięknych plaż oraz niezwykłego klimatu. Dla innych to również bardzo ciekawy partner biznesowy. Tani kurierzy dostarczają z najwyższą starannością paczki nadawane przez klientów indywidualnych oraz firmy. Atrakcyjne są pakiety usług dodatkowych, które pozwalają spersonalizować usługę oraz ceny i czas realizacji usługi. Te dwa ostatnie elementy można sprawdzić, wypełniając formularz zamówienia kuriera, który jest równocześnie wyceną zlecenia.

Jak wysłać paczkę do Tunezji?

tunezja-import-eksport-tanim-kurierem Przede wszystkim sama procedura nadania paczki do Tunezji jest analogiczna jak ta dotycząca krajowych czy też europejskich zleceń. Przy przygotowywaniu przesyłki należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że będzie ona przemierzać tysiące kilometrów oraz będzie poddana wielu operacjom magazynowym i transportowym, więc należy szczególną uwagę zwrócić na odpowiedni sposób zapakowania, by nic nie ucierpiało podczas drogi. Warto również pamiętać o tym, że paczki do Tunezji podlegają odprawom celnym i nie mogą się w nich znaleźć towary zabronione w transporcie na mocy przepisów międzynarodowych, lokalnych oraz restrykcji samego przewoźnika. Kategorycznie nie wolno wwozić na teren Tunezji narkotyków, trucizn, materiałów wybuchowych, łatwopalnych i innych zagrażających życiu lub zdrowiu. Poza tym na liście towarów ograniczonych ilościowo lub też takich, na które potrzeba specjalnego pozwolenia, znajdują się również zwierzęta, rośliny, wyroby alkoholowe, tytoniowe, lekarstwa, a także broń i produkty spożywcze. Te ostatnie mogą być w wywożone tylko w ilości odpowiadającej własnemu użytkowi. Co istotne, należy zadeklarować kwotę pieniędzy wwożonych na teren Tunezji. Przygotowując paczkę do tego kraju, trzeba wziąć pod uwagę także regulamin konkretnej firmy kurierskiej a nie tylko przepisy celne. Zazwyczaj zabrania pakowania do przesyłek produktów spożywczych, które mogą zepsuć się w trakcie transportu z Polski do Tunezji, przedmiotów cennych, takich jak dzieła sztuki czy kosztowna biżuteria. Kurier nie przewozi również bagażu nadanego jako przesyłka kurierska.

Ile kosztuje Paczka do Tunezji?

Niewątpliwie ważnym aspektem, jaki trzeba wziąć pod uwagę, wysyłając paczkę do Tunezji, jest odległość, jaką musi ona pokonać. Dlatego właśnie niezwykle istotne jest właściwe jej zapakowanie. Z katalogu opcji dodatkowych wiele osób wybiera również ubezpieczenie, które daje pewnego rodzaju zabezpieczenie na wypadek, gdyby zawartość paczki uległa uszkodzeniu. Ubezpieczenie jest także najczęściej wybieraną opcją dodatkową, która wpływa również na wycenę usługi. Tę najprościej jest zrobić, korzystając z formularza zamówienia dostępnego online. W dedykowane miejsca należy wpisać podstawowe parametry paczki takie jak waga i wymiary oraz dane adresowe. Większość kurierów wycenia paczki, biorąc pod uwagę wagę gabarytową. Warto więc spakować towar do jak najmniejszego kartonu, a proporcjonalnie najtajniejsze jest nadanie koperty z dokumentami. Oczywiście nie wszystkie towary można w ten sposób wysyłać. Poza podstawowymi elementami na cenę usługi wpływają wybrane opcje dodatkowe oraz zadeklarowany rodzaj transportu. Tańszą opcją jest nadanie przesyłki do Tunezji drogą morską. Jest to jednak czasochłonne. Ci, którym zależy na szybkiej realizacji zleceń, decydują się na transport lotniczy.

Ile idzie paczka do Tunezji?

Niewątpliwie to, ile czasu odbiorca będzie czekać na paczkę do Tunezji, jest związane z wybranym środkiem transportu, a tym samym z opłatami. Można wybierać między drogą lądową (morską) i lotniczą. Ta pierwsza opcja jest zdecydowanie tańsza, ale na paczkę odbiorca w Turcji będzie czekać nawet kilka tygodni. Droższa przesyłka lotnicza będzie doręczona nawet do trzech dni od momentu jej nadania, choć częściej zakłada się okres tygodnia. Poza samym czasem transportu należy wziąć również pod uwagę konieczne odprawy celne.

Jak nadać paczkę do Tunezji?

Nadanie paczki do Tunezji jest analogiczne do procedur krajowych i międzynarodowych. Wystarczy wypełnić formularz online, wpisać podstawowe parametry takie jak waga, wymiary oraz oczywiście dane adresowe. Usługę pomogą spersonalizować dostępne opcje dodatkowe. Po wypełnieniu wszystkich pól otrzymamy oferty różnych kurierów wraz z ceną usługi oraz prognozowanym czasem doręczenia. Ten będzie związany przede wszystkim z wybranym środkiem transportu. Po wybraniu odpowiedniej oferty opłacamy usługę, drukujemy międzynarodowy list przewozowy i czekamy na przyjazd kuriera, który odbierze paczkę z zawiezie do odbiorcy. Tę drogę można śledzić w dedykowanym panelu. 

 

Wyceń paczkę do Tunezji na brokerkurier.pl

Zobacz też: Import - tani kurier z Tunezji do Polski