Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Import - tani kurier z Tunezji do Polski

Paczki z Tunezji są coraz częściej wysyłane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i firmy, które współpracują z polskimi kontrahentami. Niewątpliwie oferta tanich kurierów jest świetną alternatywą dla tradycyjnej poczty, a ilość opcji dodatkowych oraz wybór środka transportu sprawiają, że można bez problemu wybrać, czy priorytetem wysyłki jest czas czy też koszt. Te dwa elementy można poznać po wypełnieniu formularza zamówienia, który jest jednocześnie bardzo funkcjonalną wyceną usługi.

Jak wysłać paczkę z Tunezji?

Przesyłka z Tunezji do Polski musi przejechać kilka tysięcy kilometrów do odbiorcy niezależnie od tego, jaki rodzaj transportu wybierzemy. W pierwszej kolejności należy oczywiście zapoznać się z listą towarów zabronionych oraz odpowiednio zapakować paczkę, zabezpieczając towar jak najbardziej się da. Przesyłka będzie narażona na uszkodzenia, jakie mogą się w trakcie tak długiego i skomplikowanego transportu zdarzyć. Wiele osób decyduje się również na dodatkowe ubezpieczenie paczki. Warto pamiętać również o tym, że przesyłki podlegają odprawie celnej, co wpływa na koszt usługi kurierskiej, a także na czas jej realizacji.

Ile kosztuje paczka z Tunezji?

tunezja-import-eksport-tanim-kurierem Oszacowanie wysyłki paczki z Tunezji składa się z kilku czynników. Najprościej jest wykorzystać w tym celu funkcjonalny formularz zamówienia kuriera online. To tam w dedykowane miejsca wpisuje się dane adresowe, wagę paczki i jej wymiary. To podstawowe parametry, które najmocniej wpływają na wycenę. Większość kurierów stosuje przelicznik wagi gabarytowej i, biorąc ten element pod uwagę, widać, że opłaca się pakować towar w jak najmniejszy karton. Najtańsze w wycenie są koperty z dokumentami do Tunezji, ale nie każdy towar w ten sposób można wysłać. W formularzu znajdują się również opcje dodatkowe, które można wybrać, aby spersonalizować usługę. Większość klientów decyduje się na dodatkowe ubezpieczenie paczki. Ważnym elementem wyceny jest wybór środka transportu. Można zdecydować się na nadanie paczki samolotem zarówno w wersji standardowej, jak i priorytetowej. To droga opcja, ale możemy liczyć na to, że w przeciągu kilku dni – maksymalnie tygodnia paczka z Tunezji zostanie doręczona do odbiorcy. Ci, którzy wybierają transport drogowy-morski, zapłacą mniej, ale czas oczekiwania na przesyłkę wydłuża się do kilku tygodni. Po wypełnieniu formularza otrzymamy propozycje różnych firm wraz z cennikami oraz prognozowanym czasem doręczenia. Należy wybrać najbardziej interesującą nas opcję, opłacić usługę, wydrukować międzynarodowy list przewozowy i czekać na przyjazd kuriera, który odbierze przesyłkę i zawiezie prosto do odbiorcy. Drogę tę można śledzić w specjalnym panelu na stronie internetowej.

 

Sprawdź, jaka jest cena paczki z Tunezji na brokerkurier.pl

Zobacz też: Eksport - tani kurier z Polski do Tunezji