Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Jak wysłać koła i felgi samochodowe kurierem?

Zakupy przez internet to często poszukiwanie specjalistycznych produktów. Te wymagają również odpowiedniego przygotowania do transportu oraz oczywiście wyrobu najlepszego taniego kuriera, który przywiezie przesyłkę od nadawcy do odbiorcy, dokładając starań, by dotarła ona w stanie nienaruszonym. Jednym z towarów wymagających specjalnej obsługi są koła i felgi samochodowe, które są zamawiane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i mechaników czy sklepy motoryzacyjne.

Koła z felgami mogą generować pewne problemy w wysyłce. Z jednej strony klienci chętnie zamawiają części samochodowe w sieci, a z drugiej ich ciężar i podatność na uszkodzenia wymagają szczególnej uwagi przy transporcie. Dlatego właśnie przesyłkę z tak specyficznym ładunkiem należy przygotować zgodnie z zaleceniami taniego kuriera. Niewłaściwie zaparkowanych kół czy felg kurier może nie przyjąć.

Jak nadać koła i felgi kurierem?

Większość kurierów nie zaleca tego, by pakować wszystkie koła i felgi w jeden karton. Z jednej strony taka przesyła staje się ciężka a tym samym trudniej się ją transportuje. Z drugiej, łatwiej o różnego rodzaju uszkodzenia. Warto w tym aspekcie dokładnie zapoznać się z wytycznymi przewoźnika. Najczęściej kurierzy wymagają, by koła pakować maksymalnie parami do jednego kartonu, a tym samym nadawać dwie lub cztery osobne przesyłki. To gwarancja tego, że zostaną doręczone w stanie nienaruszonym.

Jak przygotować koła i felgi do wysyłki?

Pomimo starań tanich kurierów, by koła i felgi docierały do odbiorców w stanie nienaruszonym, to od sposobu zapakowania paczki w dużej mierze zależy to, jak zostaną doręczone. Na sam koszt nadania przesyłki z kołami i felgami wpływa oczywiście szereg różnych czynników. Najważniejszymi z nich są wielkość paczki i jej ciężar, a także to, czy została ona nadana jako standardowa. Jeśli zapakujemy koła i felgi do kartonu lub do kilku kartonów o regularnych wymiarach zalecanych przez przewoźnika, potraktuje on je jako paczki sortowalne. Każdy element należy oczywiście zabezpieczyć na przykład folią bąbelkową, a całą wolną przestrzeń należy wypełnić w taki sposób, aby zawartość się nie przesuwała. To minimalizuje ryzyko uszkodzenia na różnych etapach transportu. Warto pamiętać o tym, że szczególnie felgi są podatne na zarysowania oraz wgniecenia, a przecież właśnie one muszą prezentować się doskonale. Jeśli nadajemy koła, owijając je jedynie folią strecz, to taka przesyłka zostanie potraktowana jak niestandardowa, a tym samym będzie droższa. Na koszt usługi wpłyną również wybrane opcje dodatkowe. 

 

Zobacz nasze ceny na przesyłki kurierskie.

 

Więcej informacji możesz znaleźć w Najczęściej zadawanych pytaniach FAQ oraz: 

Jak wysłać opony samochodowe kurierem?

Jak tanio wysłać opony kurierem DPD?