Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Jak wysłać opony samochodowe kurierem?

Opony większość z nas zmienia dwa razy w roku. To również ta część samochodowa, która jest najmocniej eksploatowana i w związku z tym kierowcy, mechanicy, sklepy stacjonarne często w sieci zamawiają kolejne komplety opon. Oferta tanich kurierów pozwala natomiast bez problemu dostarczyć je do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Kluczem jest to, by przygotować opony do wysyłki zgodnie z zaleceniami przewoźnika, a te bywają bardzo różne. Nieodpowiednie zapakowanie spowoduje, że kurier po prostu danej paczki nie odbierze.

Wysyłka opon kurierem to najtańszy i najpewniejszy sposób transportu tej części samochodowej. Sklepy internetowe oferują różne możliwości, a w sieci znaleźć można również szereg aukcji sprzedaży używanych elementów. Sprawdź, jak wysłać opony kurierem?

Jak wysłać opony kurierem?

Każdy z przewoźników ma swe wewnętrzne wytyczne dotyczące pakowania i nadawania opon i bezwzględnie należy ich przestrzegać. Niektórzy kurierzy zalecają, by zapakować opony do kartonu maksymalnie po dwie sztuki. Wcześniej owija się je folią lub sterczem. W związku z tym, nadając komplet, musimy liczyć się z tym, że wysyłamy dwie lub cztery paczki. Warto zwrócić uwagę, by mieściły się one w zalecanych przez przewoźnika maksymalnych parametrach takich jak waga i wymiary. Poza tym niektórzy kurierzy dostarczają opony po owinięciu ich owijką. Na nią nakleja się list przewozowy. Można również opony zabezpieczyć folią, specjalnymi taśmami lub wykorzystując okrągłe kartonowe zabezpieczenia. W takim wypadku przesyłka będzie niesortowalna, więc z założenia będzie droższa. Przed zapakowaniem należy opony oczywiście wyczyścić i wysuszyć.

Ile kosztuje wysyłka opon kurierem?

Tani kurier dołoży starań, by szybko i rzetelnie dostarczyć przesyłkę do odbiorcy. Niezwykle ważne będzie również zapewnienie jej bezpieczeństwa. Cena wysyłki opon będzie zależna od tego, czy paczka zostanie potraktowana jako standardowa. Pozostałe parametry to waga wymiary i wybrane opcje dodatkowe. Warto pamiętać, że przesyłki niesortowalne muszą być obsługiwane ręcznie, a to wpływa na koszt, jak i czas realizacji zlecenia.

Opony samochodowe kurierem DPD:

Opony samochodowe kurierem FedEx:

 

Zobacz nasze ceny na przesyłki kurierskie.

 

Więcej informacji możesz znaleźć w Najczęściej zadawanych pytaniach FAQ oraz: 

Jak tanio wysłać opony kurierem DPD?

Pakowanie opon do wysyłki kurierem FedEx