Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Paczka z Polski do Holandii

paczka kurierska z polski do holandii Holandia staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla tych, którzy szukają pracy za granicą, a także jest silnym partnerem biznesowym dla wielu naszych firm. Szacuje się, że w tym kraju mieszka już około 60 tysięcy osób polskiego pochodzenia. Wraz z zacieśnieniem współpracy zwiększa się również ilość paczek wysyłanych do Niderlandów i zazwyczaj profesjonalni kurierzy dostarczają przesyłki biznesowe i te nadawane przez klientów indywidualnych do siedmiu dni roboczych od nadania. Oczywiście w ofertach znaleźć można również opcje ekspresowe, które są jednak droższe.

Jak wysłać paczkę do Holandii?

Samo zamówienie kuriera do Holandii wymaga wypełnienia formularza online. W dedykowane miejsca wpisujemy dane adresowe, wagę i wymiary paczki oraz wybieramy opcje dodatkowe. Na tej podstawie otrzymamy oferty różnych kurierów wraz z prognozowanym terminem doręczenia. Po wybraniu tej najbardziej interesującej opłacamy małych, drukujemy list przewozowy i czekamy na przyjazd kuriera. Drogę paczki można śledzić w dedykowanym panelu jest to najczęściej wykorzystywana opcja zarówno przez nadawców, jak i odbiorców, ponieważ pozwala oszacować, kiedy paczka będzie doręczona, a także na jakim jest etapie transportu. Takie informacje są szczególnie ważne dla sektora e-commerce.

Ile kosztuje paczka do Holaandii?

Do Holandii można wysyłać koperty z dokumentami, paczki i palety. Od ich specyfiki będą zależeć i ceny, i sam proces transportu. Bardzo często przesyłki dzieli się na gabaryt A i gabaryt B, a w ich ramach pojawiają się klasyfikacje wagowe. Przy wycenie bierze się pod uwagę większy z gabarytów – albo wagę lub wymiary. Oczywiście kurierzy dostarczają również paczki ponadgabarytowe i niesortowalne. Najtańsze będą koperty z dokumentami, ale nie wszystko można w ten sposób wysłać. Na cenę wpływa wybór dodatkowego ubezpieczenia, choć w niektórych firmach kurierskich jest to opcja obowiązkowa, oraz wysokość zadeklarowanej wartości paczki.

Towary zakazanie w transporcie do Holandii

Holandia jest jednym z krajów członkowskich Unii Europejskiej, co powoduje, że procedury wysyłania paczek są bardzo uproszczone i przesyłki nie przechodzą odpraw celnych. Pomimo to nie wolno wysyłać towarów zabronionych w transporcie na podstawie międzynarodowych przepisów i wytycznych przewoźników. Długą listę otwierają towary nielegalne i niebezpieczne. To przede wszystkim broń, substancje trujące wybuchowe, łatwopalne, żrące, chemiczne i narkotyki. Poza tym nie wolno wysyłać wyrobów tytoniowych, alkoholu, zwierząt, żywności, a także przedmiotów o dużej wartości materialnej - dzieł sztuki czy cennej biżuterii. Poza tym wiele firm kurierskich nie przewozi roślin i nasion, co może być utrudnieniem dla tych wszystkich, którzy chcą importować z Holandii znane na całym świecie cebulki kwiatowe. Warto ustalić tego typu transport z przewoźnikiem. Najczęściej z Polski do Holandii eksportuje się wyroby z metali szlachetnych, maszyny i urządzenia elektryczne, a także produkty przemysłu chemicznego i wyroby włókiennicze. 

Sprawdź ceny przesyłek zagranicznych

 

Możesz być zainteresowany także:

Tani kurier do Anglii

Transport dużych gabarytów

Tania paczka do USA