Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Tania paczka do USA

tania paczka do usa flagaW Stanach Zjednoczonych mieszka wielu Polaków. To także jeden z silniejszych partnerów gospodarczych Polski. Zapewne na jeden i drugi trend będzie miało wpływ również zniesienie wiz. Można zakładać, że wzrośnie zainteresowanie wyjazdami za ocean, a tym samym też ilość wysyłanych paczek zarówno przez klientów indywidualnych i biznesowych. Tani kurierzy bez problemu dostarczają standardowe przesyłki, koperty z dokumentami, a nawet palety. Przewoźnicy oferują rzetelne realizowanie usług i atrakcyjne ceny.

 

Ile kosztuje paczka do USA?

Na cenę paczki do USA wpływ ma kilka czynników. Przede wszystkim będą to podstawowe parametry takie jak jej waga i wymiary, a także wybrane opcje dodatkowe. Najtańsze będą koperty z dokumentami, choć trzeba pamiętać, że nie wszystko można w ten sposób wysłać. Przewoźnik odmówi, gdy towar będzie narażony na uszkodzenie lub wtedy, gdy wewnątrz znajdą się inne rzeczy niż papier. Kurierzy doradzają również dodatkowe ubezpieczenie paczki do USA. Warto pamiętać, że ceny, które zostaną wskazane po wypełnieniu formularza zamówienia zawierają już koszty odprawy celnej. Droższa będzie oczywiście przesyłka ekspresowa, ale to opcja dla tych, którym zależy na czasie. Taka przesyłka znajdzie się u odbiorcy w przeciągu 3-4 dni roboczych. Do tego należy doliczyć czas konieczny do przeprowadzenia odpraw celnych. W tym wypadku trzeba pamiętać o tym, że to nadawca jest zobligowany do tego, by zgromadzić całą niezbędną dokumentację.

Jak wysłać paczkę do Stanów Zjednoczonych?

stany zjednoczone ameryki statua wolnosciW samych Stanach mieszka ponad 9 milionów Polaków. To także ważny gospodarczo rynek. Przesyłki kurierskie docierają do USA w ramach wymiany biznesowej, a dużą część rynku tworzą paczki od rodzin oraz zakupy. Najczęściej docierają do odbiorców transportem morskim, co jest czasochłonne, ale zdecydowanie tańsze. Tą drogą paczka będzie podróżować 5-6 tygodni. By nadać przesyłkę lub porównać oferty kurierów, wystarczy wpisać w intuicyjny formularz podstawowe dane takie jak waga i wymiary oraz wybrać opcje dodatkowe. Na tej podstawie otrzymamy szereg ofert wraz z prognozowanym czasem doręczenia. Po wybraniu konkretnego przewoźnika, wystarczy zapłacić za usługę i wydrukować specjalny międzynarodowy list przewozowy, który jest konieczny przy nadawaniu paczki międzynarodowej. Kurier odbiera paczkę i dostarcza do adresata. 

Towary zabronione w transporcie do USA

Przesyłka do USA musi pokonać długą drogę i z pewnością wiele razy będzie przeładowywana. Dlatego właśnie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na sposób zapakowania. Niezależnie od tego czy wysyłamy przesyłkę standardową, czy ekspresową, warto zabezpieczyć wszystkie przedmioty, a także sam karton. Poza tym paczki do Stanów przechodzą bardzo drobiazgową odprawę celną i nie mogą się w nich znaleźć przedmioty zabronione w transporcie zarówno na mocy międzynarodowych przepisów, jak i wewnętrznych restrykcji przewoźnika. Przede wszystkim nie pakujemy narkotyków, substancji niebezpiecznych, łatwopalnych i przedmiotów ostrych. Do Stanów nie wolno wysyłać żywności, tytoniu i alkoholu. Szczegółowe wytyczne najlepiej sprawdzić na stronie konkretnego kuriera.

Sprawdź ceny przesyłek zagranicznych

 

Możesz być zainteresowany także:

Tani kurier do Anglii

Transport dużych gabarytów

Paczka z Polski do Holandii