Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Tani kurier do Anglii

tani kurier do anglii flaga Choć sytuacja polityczna Wielkiej Brytanii jest w dalszym ciągu niejasna i można tylko zakładać, jak zmienią się zasady w obrocie towarami, przepisy celne i wymagane dokumenty po wyjściu kraju z Unii Europejskiej. Obecnie bez problemu można wysyłać do Anglii paczki, koperty i palety zarówno od klientów biznesowych, jak i indywidualny. Wielu Polaków mieszka na Wyspach na stałe, a inni przebywają tam czasowo, co często związane jest z pracą zarobkową lub też wyjazdami na stypendia. Kwitnie również współpraca gospodarcza między krajami, a tym samym także ilość wysyłanych przesyłek. Tani kurierzy bez problemu dostarczają paczki do odbiorców w Anglii, a niezwykle ważnym segmentem rynku jest działalność sklepów internetowych.

Jak długo jedzie paczka do Anglii?

Paczki do Anglii dostarczane są w najkrótszym możliwym czasie, a ze względu na odległość, jaką muszą pokonać, w standardowej opcji trwa to kilka dni. Jeśli zależy nam na czasie, można wybrać usługi ekspresowe, ale taka przesyłka będzie droższa. Cenę wysyłki do Anglii poznajemy po wypełnieniu intuicyjnego formularza online. W dedykowane miejsca wpisuje się wagę, wymiary paczki, dane adresowe nadawcy i odbiorcy oraz wybiera się opcje dodatkowe. Na tej podstawie otrzymujemy wycenę różnych firm kurierskich wraz z prognozowanym czasem doręczenia.

Jak zapakować paczkę do Anglii?

Należy pamiętać o tym, że paczka do Anglii będzie narażona na uszkodzenia i wstrząsy chociażby z powodu częstych przeładowań i długiej trasy, jaką musi pokonać. Przede wszystkim nie mogą się w niej znaleźć rzeczy zabronione w transporcie na mocy przepisów międzynarodowych, krajowych oraz wytycznych samego przewoźnika. Poza tym należy paczkę rozpakować w taki sposób, by zminimalizować ryzyko uszkodzenia. Paczkę do Anglii można oczywiście dodatkowo ubezpieczyć, co wpływa również na koszty usługi. Warto zadbać o ekonomiczne opakowanie, ponieważ cena będzie zależna zarówno od wagi, jak i wymiarów paczki, szczególnie wtedy gdy przekroczymy określone gabaryty. 

Czego nie wolno wysyłać? 

Przy przygotowywaniu paczki do Anglii trzeba zapoznać się z wytycznymi danego kuriera. W transporcie zabronione są oczywiście rzeczy nielegalne takie jak narkotyki czy broń, ale również produkty niebezpieczne (trucizny, substancje łatwopalne, żrące), alkohol, wyroby tytoniowe, leki, zwierzęta, żywe rośliny. Wiele firm zabrania również pakowania żywności. Jeśli towary zakazane znajdą się w przesyłce, może być ona wycofana ze zlecenia.

Sprawdź ceny przesyłek zagranicznych

 

Możesz być zainteresowany także:

Paczka z Polski do Niemiec

Transport dużych gabarytów

Tania paczka do USA