Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Paczka z Polski do Niemiec

paczka z polski do niemiecNiemcy to ważny partner biznesowy. To również kraj, do którego na stałe lub też okresowo wyjeżdża najwięcej Polaków. Kusi oczywiście atrakcyjnym rynkiem pracy, wysokimi zarobkami oraz tym, że jest naszym bezpośrednim sąsiadem. Oczywiście te tendencje przekładają się również na ilość paczek wysyłanych do Niemiec. To przesyłki firmowe i nadawane przez klientów indywidualnych, towary ze sklepów internetowych i aukcji. Dzięki ofertom tanich kurierów taka wysyłka nie stanowi problemu, a paczki są dostarczane szybko i rzetelnie z troską o najwyższą jakość realizowanych usług.

 

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Do Niemiec wysyłamy koperty z dokumentami, paczki i palety. Dzięki opcjom dodatkowym takim jak na przykład ubezpieczenie można dopasować usługę do swoich potrzeb. Poza tym przewoźnicy stale wprowadzają nowoczesne technologie, a moduł śledzenia przesyłki jest chętnie wykorzystywany zarówno przez nadawców, jak i odbiorców. Ze swojej strony kurierzy dokładają starań, aby paczki do Niemiec docierały szybko, a z drugiej, by ich cena była atrakcyjna. Najlepiej nadawać przesyłki z wykorzystaniem formularza online. W dedykowane miejsca wpisuje się podstawowe dane takie jak waga i wymiary oraz informacje adresowe. Na tej podstawie otrzymujemy oferty konkretnych firm wraz z cenami i prognozowanym terminem doręczenia. Na te elementy wpływ mają również wybrane opcje dodatkowe. Po wybraniu konkretnej propozycji, opłaceniu usługi i wydrukowaniu listu przewozowego wystarczy poczekać na kuriera, który odbierze paczkę. By dotarła ona do odbiorcy w stanie nienaruszonym, należy odpowiednio ją zapakować, pamiętając o tym, że będzie ona kilka razy przenoszona.

Towary zabronione w transporcie do Niemiec

W paczce do Niemiec nie mogą pojawić się rzeczy zabronione w transporcie, które wskazują międzynarodowe i lokalne przepisy. One też będą związane z restrykcjami konkretnego kuriera i dlatego właśnie warto zapoznać się ze szczegółowymi wytycznymi. Przede wszystkim do Niemiec nie można wysyłać broni, narkotyków, materiałów trujących i łatwopalnych. Poza tym zakazem objęty jest transport żywych zwierząt i roślin, żywności i leków. Warto dokładnie przeanalizować szczegółowe wytyczne, ponieważ paczka może zostać cofnięta do nadawcy. W niektórych wypadkach można liczyć się również z różnego rodzaju sankcjami.

Jak zapakować paczkę do Niemiec?

paczka do niemiec flaga Przy pakowaniu paczki do Niemiec warto zwrócić uwagę na odpowiednie zapakowanie, by jak najlepiej chronić zawartość. Nie wolno doklejać jednego kartonu do drugiego, a sama przesyłka musi być tak zapakowana, by nic z opakowania nie wystawało. Całość najlepiej okleić szeroką taśmą klejącą lub folią streczową. Przy pakowaniu delikatnych przedmiotów warto je dokładnie zabezpieczyć folią bąbelkową, a na kartonie umieścić symbol „Uwaga, szkło”. W przypadku gdy paczka musi być przewożona w konkretnej pozycji, należy to również zaznaczyć.

Paczka do Niemiec najczęściej jest dostarczana w przeciągu 48 godzin, choć wiele też zależy od tego, gdzie mieszka odbiorca. Oczywiście istnieje opcja usługi ekspresowej, ale jest ona droższa. Cenę przesyłki można również obniżyć, pakując rzeczy w jak najmniejszy karton. Wymiary opakowania wpływają na koszty tak samo jak waga. Jeśli nie wysyłamy cennych rzeczy, można się zastanowić, czy koniecznie trzeba inwestować w dodatkowe ubezpieczenie.

Sprawdź ceny przesyłek zagranicznych

 

Możesz być zainteresowany także:

Tani kurier do Anglii

Transport dużych gabarytów

Tania paczka do USA