Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Tani kurier do Irlandii

tani kurier do irlandii Irlandia dla wielu Polaków stała się miejscem do życia. Zielona Wyspa jest idealna dla tych, którzy szukają pracy, i dla tych, którzy chcą założyć własną firmę. Z drugiej strony, pomimo pewnej odległości to w sposobie życia jest nam bardzo blisko do Irlandczyków. Może to też jest powodem, że w Irlandii mieszka już prawie 150 tysięcy osób. To stabilny rynek i wiele firm podejmuje współpracę z polskimi partnerami. Co za tym idzie, stale zwiększa się ilość wysyłanych przesyłek. Najpewniejszym i najtańszym rozwiązaniem jest oczywiście skorzystanie z ofert rzetelnych kurierów. 

 

Jak wysłać paczkę do Irlandii? 

Irlandia jest krajem szczególnie przyjaznym przedsiębiorcom. Tam również trafia wiele towarów i poza eksportem niezwykle silny jest rynek e-commerce. Z Polski wysyłamy zarówno koperty z dokumentami, małe paczki i te do 70 kilogramów oraz palety. Wysyłka jest prosta i polega na wypełnieniu formularza online. W dedykowane miejsca należy wpisać dane adresowe, wagę i wymiary paczki. To również moment, w którym wybiera się opcje dodatkowe. Te wszystkie elementy wpływają na cenę usługi. Po otrzymaniu ofert różnych przewoźników wystarczy wybrać tę najbardziej interesującą, opłacić usługę i wydrukować list przewozowy. Po paczkę przyjedzie kurier i zawiezie do odbiorcy. Warto oczywiście pamiętać o tym, że przesyłka powinna być starannie przygotowana do drogi i nie mogą się w niej znaleźć towary zabronione w transporcie.

Ile kosztuje paczka do Irlandii?

Paczka do Irlandii będzie musiała pokonać długą drogę i z pewnością będzie musiała kilka razy zmienić środek transportu. Dlatego właśnie warto ją w odpowiedni sposób przygotować do drogi. Przesyłka będzie podróżować kilka dni w opcji standardowej. Jeśli zależy nam na czasie, warto wybrać usługę ekspresową, choć oczywiście jest ona droższa. Poza tym na cenę wpływa również takie opcje jak ubezpieczenie, pobranie czy też wysyłka paczki niestandardowej. 

Jak zapakować paczkę do Irlandii?

Najlepiej paczkę do Irlandii zapakować w wytrzymały karton, z którego należy usunąć wszystkie stare naklejki i oznaczenia. Delikatne przedmioty warto zabezpieczyć na przykład folią bąbelkową. Im staranniej to zrobimy, tym większa szansa, że paczka dotrze do odbiorcy w stanie nienaruszonym. Wszystkie wolne przestrzenie w kartonie powinny być wypełnione. Przy wysyłce delikatnych lub specyficznych towarów warto oznaczyć paczkę etykietami takimi jak na przykład „ostrożnie”, „szkło”, „uwaga ciężkie”, „góra-dół”.

Czego nie wolno wysyłać do Irlandii? 

Przygotowując paczkę do Irlandii, warto sprawdzić, czego nie możemy wysłać. Lista rzeczy zabronionych wynika z przepisów międzynarodowych, wewnętrznych zasad danego kraju oraz wytycznych konkretnego przewoźnika. Choć obecność w Unii Europejskiej bardzo upraszcza przesyłanie paczek i nie podlegają one odprawie celnej, to mogą zostać skontrolowane. Nie wolno w przesyłce do Irlandii wysyłać wyrobów alkoholowych, tytoniowych i narkotyków. Poza tym zakaz obowiązuje w zakresie transportu żywych i martwych zwierząt, gatunków zagrożonych, roślin i cebul, mięsa i przetworów z niego, a także siana i słomy. Oczywiście ze względów bezpieczeństwa nie pakujemy broni i materiałów wybuchowych. Do Irlandii nie wolno również wysyłać materiałów pornograficznych. Kurierzy nie przewożą również rzeczy o dużej wartości takich jak biżuteria, dzieła sztuki, antyki czy kamienie szlachetne. 

Sprawdź ceny przesyłek zagranicznych

 

Możesz być zainteresowany także:

Tani kurier do Anglii

Transport dużych gabarytów

Tania paczka do USA