Zadzwoń do nas! 735 967 939

Załóż bezpłatne konto
MENU

Tania paczka do Włoch

tania paczka do wloch Południe Europy jest oczywiście kuszące turystycznie. Coraz więcej Polaków decyduje się również na to, by zamieszkać i pracować we Włoszech, założyć tam firmę. Nasze przedsiębiorstwa również od lat współpracują z włoskimi i stale rośnie ilość paczek wysyłanych do Italii. Przede wszystkim są to przesyłki nadawane przez klientów indywidualnych, ale kurierzy dostarczają również paczki ze sklepów internetowych czy serwisów aukcyjnych. Dużą częścią rynku jest oczywiście eksporty i import różnych towarów. 

 

Czego nie wolno wysyłać do Włoch? 

Przed wysyłką paczki do Włoch warto dokładnie zapoznać się z listą towarów zabronionych w transporcie. Wynika ona z przepisów międzynarodowych, krajowych oraz wytycznych przewoźników. Z zasady w obrębie Unii Europejskiej przesyłki nie przechodzą odprawy celne, ale warto pamiętać, że mogą być kontrolowane, a za spakowanie rzeczy niedozwolonych mogą nam grozić różne konsekwencje. Przede wszystkim w paczce do Włoch nie mogą się znaleźć baterie litowe zarówno luzem, jak i w urządzeniach. Nie pakujemy tytoniu, kosmetyków, esencji, olejków, pojemników aerozolowych, mięsa oraz napojów alkoholowych i środków dezynfekujących. Oczywiście zabroniony jest transport towarów nielegalnych i niebezpiecznych takich jak zapalniczki, substancje żrące, trujące, łatwopalne, zakaźne, kwasy, broń, amunicja czy narkotyki. Wielu kurierów nie przyjmuje również paczek z żywnością, roślinami i towarami łatwo psującymi się. Warto zawsze sprawdzać wytyczne konkretnego przewoźnika.

Jak zapakować paczkę do Włoch?

Paczka do Włoch będzie podróżować przez kilka dni i będzie narażona na licznie przeładowania, wstrząsy oraz inne zdarzenia. Choć przewoźnicy dokładają starań, by paczkom zapewnić bezpieczeństwo, to odpowiedzialność za dobre zapakowanie przesyłki spoczywa na nadawcy. Szczególnie delikatne rzeczy powinny być odpowiednio zabezpieczone, wolna przestrzeń w kartonie wypełniona, a jeśli jest taka konieczność, na zewnątrz warto przykleić naklejki ostrzegawcze takie jak na przykład „ostrożnie”, „szkło”, „uwaga ciężkie”, „góra-dół”.

Jak wysłać paczkę do Włoch?

Wysyłka paczki do Włoch wymaga wypełnienia intuicyjnego formularza na stronie internetowej. W dedykowane miejsca wpisuje się wagę i wymiary przesyłki oraz dane adresowe. Wybiera się również opcje dodatkowe, z których większość wpływa na cenę, choć pozwala spersonalizować usługę. Po wybraniu konkretnego przewoźnika spośród kilku zaproponowanych wystarczy opłacić usługę, zapłacić, wydrukować list przewozowy i czekać na przyjazd kuriera. Dołoży on starań, by przesyłka dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym. W standardzie będzie ona podróżować przez kilka dni. Tę drogę można monitorować w specjalnym panelu śledzenia paczki.

Na południe Europy z profesjonalnym kurierem możemy wysłać dokumenty, małe paczki do 2,5 kilograma oraz większe nawet do 70 kg. Dzięki doświadczeniu rzetelnej usłudze tanio, szybko i bezpiecznie nasza paczka zostanie dostarczona prosto do odbiorcy. Tę drogę możemy śledzić w specjalnym panelu na urządzeniu mobilnym lub w Internecie. Dzięki atrakcyjnym cenom gwarantowanym przez brokera możemy również przedstawiać atrakcyjne oferty klientom czy też kontrahentom z Włoch. Sprawdź, która opcja będzie najlepsza dla ciebie.

Sprawdź ceny przesyłek zagranicznych

 

Możesz być zainteresowany także:

Tani kurier do Anglii

Transport dużych gabarytów

Tania paczka do USA